„Bądź bezpieczny w swoim domu” - konkurs KGPSP

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami klas do udziału w kalendarzowym konkursie ogłoszonym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Organizator przygotował cenne porady na temat bezpieczeństwa w domach mieszkalnych, jak również  informacje dotyczące właściwego postępowania w sytuacji, gdy powstanie pożar, gdy poczujemy gaz, jak bezpiecznie użytkować urządzenia elektryczne, a także jakie są zasady prawidłowej ewakuacji. Porady zilustrowane są dowcipnymi obrazkami przedstawiającymi sympatyczną myszkę o imieniu Ocuś w niebezpiecznych sytuacjach.

W celu utrwalenia prawidłowych zachowań do porad dołączono pytania konkursowe, na które należy prawidłowo odpowiedzieć i przesłać na kartkach pocztowych do organizatora konkursu.

Materiały konkursowe dostępne są u szkolnego koordynatora konkursu p. Małgorzaty Gawlik