Dnia 2 października 2013 roku w bardzo atrakcyjny sposób rozpoczęliśmy obchody Święta Drzewa. Klasy pierwsze, czwarte i klasa VIb wraz ze swoimi wychowawcami: Renatą Klimek, Barbarą Stępnik, Katarzyną Pikul, Martą Smolichą i Jadwigą Wróbel udały się do lasu Beleryt. Przy pomocy rodziców, a szczególnie państwa Korców, przygotowano miejsce na ognisko, opał oraz różne smakołyki do pieczenia. Na polanie odwiedził nas leśniczy – pan Krzysztof Majka, który podczas spaceru w bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o różnych tajemnicach lasu, gatunkach roślin w nim rosnących, a także zwyczajach jego mieszkańców. Przytaczał też wiele ciekawostek i przykładów z własnego doświadczenia. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, wszystko ich fascynowało, a w szczególności sposób rozróżniania grzybów jadalnych i trujących. Mieli dużą ochotę na grzybobranie. Leśne powietrze zaostrzyło apetyty, więc wszyscy zgodnie i ochoczo piekli w ognisku kiełbaski, ziemniaki, jabłka, a nawet… kurczaka i łososia. Był też czas i miejsce na grę w piłkę i inne zabawy ruchowe. Spotkanie umilały biwakowe piosenki śpiewane przy wtórze gitary. Przyjemne chwile upłynęły niespodziewanie szybko.