Klasy piąte w Bochni

Dnia 15 listopada 2013 r. klasy piąte pod opieką p. Ewy Kmieć, p. Wioletty Zych i p. Jadwigi Wróbel udały się na wycieczkę do zabytkowej kopalni soli w Bochni. Uczniowie podziwiali piękne wyrobiska znajdujące się na 176 metrach głębokości. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej odbyli swoistą podróż w czasie, spotykając ducha Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiążą się początki kopalni w Bochni, słuchając ciekawych opowieści postaci historycznych np. polskich królów, obserwując pracę górników średniowiecznych i grożące im niebezpieczeństwa w postaci zalania lub pożaru oraz poznając historię soli od jej początków do współczesności. Zwiedzanie kopalni zakończyła przejażdżka podziemną kolejką, która dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Wycieczka na długo zostanie w pamięci uczniów.