7 kwietnia br. nasza szkoła była gospodarzem etapu powiatowego XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zmaganiach wzięło udział 13 drużyn z terenu powiatu. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej (test) i praktycznej (tor przeszkód).

Głównym celem Turnieju BRD było podejmowanie  działań  na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Działania te obejmowały popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz rozwijanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marcin Cygan klasa  VI c, Kazimierz Kawa  klasa VI b,  Kinga Kupiec klasa VI a, Magdalena Kogut klasa VI b.

Komeda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej organizator turnieju zapewnił zwycięskim drużynom  oraz wszystkim uczestnikom turnieju atrakcyjne i bogate nagrody.

Poprawę bezpieczeństwa uczestników dróg promowali także zaproszeni goście: starszy wizytator Ferdynand Gawron, Pan Andrzej Dziedzic – właściciel Biura Doradczo – Usługowego BHP,.

Na zakończenie Turnieju uroczystego wręczenia dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych dokonali: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski,  mgr Ferdynand Gawron wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinsp. Marek Banaś.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat dąbrowski w eliminacjach wojewódzkich.

Nad bezpieczeństwem uczestników  czuwała  higienistka szkolna  p. Danuta Sambor.

Turniej był dobrą okazją do kontynuowania  współpracy z partnerem projektu ZPB „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Zawody przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu  Dyrektora Szkoły p. Anny Fido, wicedyrektor p. Małgorzaty Wódki, nauczycieli p. Małgorzaty Gawlik  i p. Renaty Jadym – Lechowicz, dzieci ze Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „Stopka”, p. Andrzeja Soja nauczyciela z Gimnazjum nr 1 i panów policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym turnieju nie ma przegranych- serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Zapraszamy za rok.

Opracowanie: Małgorzata Gawlik