W ramach projektu ZPB „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w naszej szkole odbyły się dla uczniów klas IV – VI zajęcia profilaktyczne dotyczące „Cyberprzemocy”. Prelegent pan Mariusz Wielgus, psycholog z PPP w Dąbrowie Tarnowskiej bardzo ciekawie i wnikliwie przedstawił uczniom, czym jest Cyberprzemoc, w jaki sposób możemy jej zapobiegać, jak reagować i gdzie szukać pomocy. Prezentacja była atrakcyjna dla młodzieży, gdyż zapoznali się nie tylko z teorią, ale również mieli możliwość obejrzenia kilku filmików przedstawiających dosadnie poruszany problem, a co za tym idzie z uczuciami towarzyszącymi ofierze przemocy. Organizatorami spotkania były panie Renata Jadam – Lechowicz oraz Małgorzata Gawlik.

Zajęcia rozpoczęła Pani Dyrektor -Anna Fido od wprowadzenia uczniów w tematykę spotkania zwracając uwagę na istotę i powagę przedstawianego problemu.

Uczniowie uczestniczyli w prelekcji z wielkim zaciekawieniem a swoją wdzięczność okazali gromkimi brawami i symboliczną różą.