Czwarte miejsce dla Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „ Stopka”

30 czerwca br. zakończyliśmy pracę  Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa „ Stopka” działającego w ramach międzynarodowego programu  edukacyjnego „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

Programem tym objęto 1 milion uczniów z 5 264 szkół podstawowych. Zarejestrowanych zostało blisko 700 Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa oraz zgłoszono 195 projektów w konkursie „Twój pomysł, Twoja inicjatywa” . W tym roku  dzięki wzmożonej aktywności i podjęciu szeregu działań na rzecz promocji bezpieczeństwa, nasz SKB „ STOPKA” uplasował się na czwartej pozycji, z czego bardzo się cieszymy.

Honorowy patronat nad programem sprawowało Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Biuro Rzecznika Praw Dziecka, a Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytut Transportu Samochodowego dali merytorycznie wsparcie.

Wierzymy, że tak duża grupa wyedukowanych dzieci, będzie miała bezpośrednie przełożenie na zwiększone bezpieczeństwo w ruchu drogowym w naszym regionie.

MG