W dniu 21.11.2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej odbył się I Gminny Turniej w „Dwa ognie” dla klas I-III o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pod hasłem „O kondycję dbamy- więc w dwa ognie gramy”.

Do turnieju przystąpiło 7 drużyn wśród których drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Anna Korzec, Oliwia Wójcik, Bartłomiej Anuszewski, Dawid Chrabąszcz, Ernest Fido oraz Bartłomiej Lizak- wszyscy są uczniami klasy III a.

Drużyny biorące udział w turnieju reprezentowaly bardzo wysoki poziom sportowy, a szczególnie drużyna gospodarzy, która ostatecznie zajęła I miejsce. Drużyna „dwójki” spisała się wspaniale i chociaż zajęli tak nie lubiane przez sportowców IV miejsce byli przez opiekunów innych drużyn wysoko ocenieni i bardzo chwaleni za dużą sprawność i umiejętność gry zespołowej.

Jestesmy bardzo dumni, że nasi najmłodsi sportowcy pokazali chęć i zapał do podjęcia sportowej walki i życzymy im powodzenia  w dalszych turniejach.

Gratulacje wszystkim drużynom złożył Burmistrz Dąbrowy Tranowskiej pan Stanisław Początek, który osobiście wręczył uczestnikom turnieju puchar, medale i dyplomy. Podkreślił, że wszyscy zawodnicy są zwycięzcami, bo poprzez sportową opartą na zasadach fair-play postawę pokazali swoją wysoka aktywność fizyczną i sprawność ruchową.