19 marca nasza szkoła zamieniła się w pomarańczową  krainę, gdyż w tym dniu obchodziliśmy „Dzień Marchewki”.  To najpopularniejsze warzywo na świecie pochodzi z Chin. Jak się dostało do Europy? Podobno wiatr rozsiał nasiona. Marchewka dostarcza  nam wielu niezbędnych składników odżywczych oraz witamin, które są konieczne do właściwego działania organizmu.

Głównym celem naszej akcji „marchewkowej” był promowanie spożywania warzyw. a w szczególności właśnie marchwi. Na drzwiach klas zawisły rymowanki dotyczące wartości odżywczych warzyw i owoców, w tym marchewki.

Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się marchewkowe asystentki, które marchewkami częstowały uczniów i nauczycieli.  Wszyscy z wielkim  smakiem je chrupali.

Uwieńczeniem naszego dnia był wybór królowej marchewkowej i króla marchewkowego. Okazało się, że tytuł ten zdobyli: Gabriela Basta, Gabriela Mol, Joanna Rembowska, Nikola Panek, Julia Lamch, Przemysław Ławicki, Krystian Ławicki, Jakub Szeliga, Kacper Grzech. Zwycięzcy wraz z tytułem otrzymali soki marchewkowe.

Ten dzień był niecodzienny, zdrowy, pomarańczowy i witaminowy, ale o to chodziło. Po takiej porcji witamin, wszyscy byli roześmiani i rumiani. Warto sięgać po nią każdego dnia.

Marchewkowy dzień został zorganizowany w ramach realizacji zadań programu profilaktycznego „Trzymaj formę” i „WF z klasą”. Organizacją święta marchewki zajęły się p. Małgorzata Gawlik, p. Małgorzata Panek – Sojka przy współpracy p. Jadwigi Miś i wychowawców klas I -  VI.