Dnia 14 października 2013 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Anna Fido witając wszystkich przybyłych gości, a było ich w tym roku w naszej szkole szczególnie dużo: przedstawiciele organu prowadzącego szkołę: Dyrektor ZOSiP Pan Marian Gajda, Pani Henryka Światłowska, Pani Anna Ryczek, Dyrektor Gimnazjum nr 1 Pan Krzysztof Krakowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Kopeć, jej zastępca Pan Piotr Fijał, Pani Agnieszka Kozyra, Pani Joanna Curyło oraz nasi drodzy emeryci: Pani Dyrektor Stanisława Rzeźnik, Pan Dyrektor Eugeniusz Panek, Pani Maria Surowiec, Pani Krystyna Szułakiewicz, Pan Jan Sosin i Pan Jan Pisarski. Następnie Pani Dyrektor przybliżyła rys historyczny powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Podkreśliła, że bez nauczycieli, którzy wkładają całe swoje serca w nauczanie i pracę z młodzieżą, która czasem jest bardzo wymagająca i pełna wyrzeczeń, żadna szkoła nie mogłaby dobrze funkcjonować. Dodała, że w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej każdy nauczyciel tak pracuje, że zasługuje na nagrodę, ale w roku bieżącym na szczególne uznanie zasłużyli: Pani Diana Dyda, Pani Małgorzata Gawlik, Pani Monika Guzik-Skirzyńska, Pani Renata Klimek, Pani Renata Nadolska, Pani Katarzyna Pikul, Pani Marzanna Pikul, Pani Marta Smolicha, Pani Barbara Stępnik, Pani Barbara Trzpit, Pani Lucyna Wróbel i Pani Wicedyrektor Małgorzata Wódka. Ponadto Pani Dyrektor poinformowała wszystkich zebranych, że Nagrodę Kuratora w tym roku szkolnym otrzymała Pani Janina Kwaśniak. Nagrodę otrzymali również pracownicy obsługi, bez których szkoła by nie funkcjonowała: Pani Grażyna Cielczyk, Pani Dorota Gruszka, Pani Maria Pagos, Pani Janina Skrzyniarz, Pani Marta Wybraniec i Pan Andrzej Bieś. Nagrodę Burmistrza z rąk Dyrektora ZOSiP Pana Mariana Gajdy otrzymała Pani Dyrektor Szkoły Anna Fido. Pan Marian Gajda w swoim wystąpieniu podkreślił wysokie wyniki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć inscenizację kabaretową przygotowaną przez kl. VI a i VI b pod kierunkiem wychowawców: Pani Jadwigi Wróbel i Pana Sławomira Batora według autorskiego scenariusza. Dwie scenki w zabawny sposób ukazały społeczną rolę nauczycieli i ich postrzeganie na wesoło. Na zakończenie  nauczyciele i goście zostali obdarowani słodkim upominkiem, który przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Diany Dyda i Pani Ewy Kmieć. Po akademii wszyscy zostali uhoronowani uroczystym obiadem.