DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W środę, 19 marca b.r. w naszej Szkole miał miejsce Dzień Otwarty, który został zorganizowany pod hasłem „Poznaj zanim zdecydujesz”. Swoją obecnością zaszczycił nas Zastępca Burmistrza Pan Marek Minorczyk oraz s. Marta Kołodziej – Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Ochronka im. Jana Pawła II. W godzinach popołudniowych sześciolatki i ich o rok starsi koledzy wraz ze swoimi rodzicami przybyli do naszej placówki, by zapoznać się z jej ofertą edukacyjną, którą przedstawiła Pani Dyrektor Anna Fido. Nasi (mamy nadzieję) przyszli uczniowie obejrzeli także pokaz mody szkolnej zorganizowany przez członków Samorządu Uczniowskiego, przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej w wykonaniu pierwszoklasistów przygotowanych przez p. Barbara Stępnik i p. Renata Klimek oraz taniec świetlicowego zespołu „Gwiazdeczki”.

Następnie przedszkolaki wraz z rodzicami udały się na zwiedzanie budynku naszej Szkoły, jej zaplecza dydaktycznego oraz rekreacyjnego. Miały możliwość przenieść się do krainy smaku, zabawy, nauki, czytelnictwa, ekologii, sportu oraz bezpieczeństwa. Członkowie SU wykonywali dzieciom  zmywalne tatuaże oraz rozdawali balony, a p. Sławomir Bator w rycerskiej zbroi dawał przedszkolakom lekcję władania mieczem, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty naszej Szkoły przyniósł najmłodszym wiele radości i pozytywnych wrażeń, a  rodziców skłonił do przemyśleń na temat tego, ile dobrego może ich pociechom dać nauka w dąbrowskiej „Dwójce”.