Dzień Papieski

Dnia 15 października 2013 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XIII Dnia Papieskiego. W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Dialogu. Jan Paweł II może być dla nas wzorem poszukiwania prawdy i prowadzenia dialogu. Autentyczny dialog jest skierowany przede wszystkim ku odrodzeniu każdego poprzez wewnętrzne nawrócenie i pokutę, zawsze jednak z zachowaniem głębokiego szacunku dla sumienia, z cierpliwością i stopniowo. Jan Paweł II pragnął, aby dialog między religiami doprowadził do przezwyciężenia wszelkiej wrogości, nieufności, wzajemnego potępiania czy nawet wzajemnych zniewag. Papież otworzył chrześcijan na świat, na wyznawców innych religii, na dialog międzyreligijny. Widział w tych „gestach” spełnianie woli Boga. Ojciec Święty wypowiedział znamienne słowa, które były motywacją jego teorii dialogu międzyreligijnego: „Duch Święty jest tajemniczo obecny w kulturach i religiach niechrześcijańskich”.

Uczniowie kl. VI a, VI c, IV a, IV b i V a pod kierunkiem ks. Rafała Ciecieręgi, p. Małgorzaty Kmieć przy współpracy s. Urszuli i s. Magdaleny przygotowali montaż słowno – muzyczny przybliżający osobę i nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II.

W apelu wzięła udział cała społeczność szkolna. Wspólnie została zaśpiewana pieśń „ Abba Ojcze”. Obchody Dnia Papieskiego były okazją dla wszystkich, aby zastanowić się, co możemy zrobić, aby nauczanie papieża Jana Pawła II wprowadzić w życie w rodzinie i szkole.