Wielki bal u Kopernika

30 stycznia 2014r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzili ważny dzień – Święto Szkoły - ,,Wielki bal u Kopernika”.

W tym dniu nie było lekcji, wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. O godzinie 8.45 odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronowi – Mikołajowi Kopernikowi.  W części oficjalnej Dyrektor Szkoły Pani Anna Fido powitała przybyłych gości i uhonorowała każdego  z nich pamiątkowym kotylionem z logo szkoły, a następnie  przedstawiła krótką historię placówki. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Pan Stanisław Początek, Dyrektor ZOSiP Pan Marian Gajda, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Jadwiga Kusior, emerytowany nauczyciel Pan Jan Sosin, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Kopeć, licznie zebrani rodzice. Gościem specjalnym była Starszy Inspektor ZOSiP Pani Krystyna Kazek, której  Dyrektor Szkoły podziękowała za długoletnią współpracę w związku z przejściem na emeryturę. W dalszej części głos zabrał Pan Stanisław Początek dziękując dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom za zaproszenie oraz promowanie szkoły w środowisku lokalnym, w województwie i w Polsce. Pan Burmistrz zwrócił uwagę na to, że PSP nr 2 cieszy się od lat zasłużoną dobrą opinią. Znana jest nie tylko z wysokiego poziomu nauczania, ale także z podejmowania ambitnych działań edukacyjno-wychowawczych. Zauważył, że uczniowie ,,Dwójki” godnie naśladują swojego patrona, wielkiego astronoma, odnosząc sukcesy w różnorakich konkursach, realizując z powodzeniem trudne projekty edukacyjne, utrzymując wysokie wyniki w nauce o czym na bieżąco informuje internetowa strona szkoły – www.sp2dt.pl . Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Ciekawy i oryginalny montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną przygotowali uczniowie kl. 3a i 3b pod kierunkiem swoich wychowawców: Pani Małgorzaty Panek – Sojka i Pani Renaty Nadolskiej. Po akademii miała miejsce zabawa karnawałowa z udziałem zaproszonego wodzireja. Wszyscy świetnie się bawili. Podczas zabawy uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Całość dopełniły słodkie poczęstunki, które dla dzieci przygotowali rodzice.