WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE EKO – LIDERZY 20 – LECIA
DLA DĄBROWSKIEJ „DWÓJKI”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej została wyróżniona w konkursie Eko - liderzy 20-lecia zorganizowanym z okazji obchodów w 2013 roku dwudziestolecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. 15 listopada 2013r. Dyrektor Szkoły Pani Anna Fido na uroczystej gali w Operze Krakowskiej odebrała dyplom, statuetkę oraz nagrodę finansową za wyróżnienie w kategorii Eko – szkoła. Otrzymana kwota 6 tys. zł zostanie w całości przeznaczona na realizację proekologicznych przedsięwzięć Szkoły.

Galę prowadzoną przez Martę Bizoń i Łukasza Rybarskiego swoją obecnością zaszczycili m.in. Pani Małgorzata Mrugała – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Pani Aneta Wilmańska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pan Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski, Pan Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa oraz Pan Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Obecny był również  Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska  Pan Stanisław Początek. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Krakowska Orkiestra Staromiejska Politechniki Krakowskiej.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej została wyróżniona jako jedyna placówka z naszej gminy i powiatu spośród ponad 80 zgłoszeń konkursowych.  Doceniono szereg działań, które na przestrzeni lat Szkoła podejmowała i nadal kontynuuje na rzecz  przygotowania młodego pokolenia do ochrony i kształtowania środowiska życia człowieka.

Wszystkie działania Szkoły w tym zakresie nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie pomoc
i wsparcie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, za co w tym miejscu Dyrektor Szkoły Pani Anna Fido składa serdeczne podziękowania na ręce Burmistrza Gminy Pana Stanisława Początka.

Pani Dyrektor oraz całej społeczności Szkoły serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć z uroczystej gali znajduje się na stronie http://www.wfos.krakow.pl/gala-eko-liderzy-20-lecia