Bezpieczne Ferie - SKB

Tuż przed feriami zimowymi Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka” przygotował do swoich koleżanek i kolegów widowisko pod hasłem „Bezpieczne ferie”.  Ferie to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie każdy z nas musi pamiętać o podstawowych regułach bezpieczeństwa.  SKB przypomniał  uczniom naszej szkoły o najważniejszych zasadach obowiązujących nie tylko podczas zabaw na śniegu, ale również na drodze i w domu.  Przedstawione zasady bezpiecznego zachowania się podczas dni wolnych zawierały między innymi takie rady jak:

·        Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku.

·        Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.

·        Nie ślizgaj się na chodnikach.

·        Nie wpuszczaj obcych do domu.

Kodeks postępowania w czasie ferii zimowych został umieszony na tablicy i towarzyszył uczniom przez cały dzień.

Życzymy Wam Drogie Koleżanki i Koledzy, abyście zdrowo i bezpiecznie spędzili te ferie zimowe.

SKB „STOPKA”