SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W piątek, 16 maja b.r. uczniowie naszej szkoły dzięki podróżnikowi z grupy Trzask mieli możliwość wirtualnego zwiedzenia Indii – państwa Południowej Azji, nazywanego „krajem świętych krów i biednych ludzi”. Dzięki prezentacji zdjęć popartej barwnymi opowieściami wtopiliśmy się w tłumy przechodniów codziennie zalewające największe miasta Indii, spędziliśmy  czas w świątyni Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur, poznaliśmy  Kalkutę – obecnie największe miasto świata – a w niej odwiedziliśmy  dom matki Teresy, odbyliśmy podróż po Gangesie – świętej rzece milionów Hindusów,  podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi, na grzbiecie wielbłąda przemierzyliśmy majestatyczną Pustynię Thar oraz odwiedziliśmy słynne Niebieskie Miasto.

Diana Dyda