UWAGA! KONKURS POLONISTYCZNY!

„JEŻYCJADA MI ODPOWIADA!”

21 i 28 marca 2014 r. odbędzie się trzecia edycja szkolnego konkursu polonistycznego

13884604-mlody-slodka-dziewczyna-czyta-ksiazke.jpg„JEŻYCJADA MI ODPOWIADA!”

przeznaczonego dla uczniów klas 4-6.

Zapisy i szczegóły u p. Moniki Guzik-Skirzyńskiej.

Obowiązująca lektura:

1.    „Noelka” Małgorzaty Musierowicz

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie uczniów klas szóstych, gdyż konkurs będzie nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą rozgrzewką przed testem kompetencji!

czyta1.gif

Cele konkursu:

1.      Kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem

2.      Kształtowanie umiejętności pisania

3.      Kształtowanie umiejętności selekcji i porządkowania informacji

4.      Wzbogacanie i pogłębianie przeżyć estetycznych i moralnych

5.      Uświadamianie roli rodziny w życiu człowieka

6.      Rozwijanie zainteresowań czytelniczych

7.      Przygotowywanie do publicznych wystąpień

8.      Przygotowanie do testu kompetencji

9.      Popularyzacja książek Małgorzaty Musierowicz

Warunki uczestnictwa:

1.      W konkursie może uczestniczyć każde dziecko z klas 4-6, które przeczytało wskazane w danym roku szkolnym książki z cyklu „Jeżycjada”.

Przebieg konkursu:

Konkurs jest dwuetapowy. Do drugiego etapu przechodzą osoby, które uzyskały co najmniej 50% punktów. Drugi etap powinien się odbyć nie wcześniej niż tydzień  po zakończeniu etapu pierwszego.

Etap I

1.      Uczestnicy piszą test składający się z pytań zamkniętych i otwartych, w którym wykazują się znajomością treści - obowiązujących w danym roku szkolnym - książek Małgorzaty Musierowicz.

2.      Uczestnicy piszą jedną dłuższą wypowiedź (max jedna strona formatu A4) lub kilka krótszych - dotyczącą obowiązujących książek - w wybranej przez organizatora formie. (Obowiązuje znajomość form wypowiedzi przewidzianych w podstawie programowej dla klas 4-6: opowiadanie, opis, notatka prasowa, sprawozdanie, list prywatny i oficjalny, ogłoszenie, instrukcja, zaproszenie, życzenia, zawiadomienie, przepis, reklama, komiks, wywiad, kartka pocztowa.)

Etap II

1.      Uczestnicy wygłaszają z pamięci przygotowaną wcześniej prezentację na zadany temat. Występując mogą korzystać z konspektu. Wystąpienie powinno trwać co najmniej 2 minuty i nie powinno przekroczyć 5 minut. Ocenie podlega treść, styl, poprawność językowa, prezencja, sposób mówienia.

Organizator i pomysłodawca konkursu:  p. Monika Guzik - Skirzyńska. Współpraca: p. Diana Dyda