Województwo Małopolskie biorąc pod uwagę duże zainteresowanie małopolskich gmin projektami umożliwiającymi wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w ramach zajęć pozalekcyjnych, zamierza kontynuować w 2014 r. realizację projektu nauki pływania pn. „Już pływam”.

Projekt, ma na celu mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla swoich dzieci. Kluczowe zagadnienia będące inspiracją do przygotowania i realizowania przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Już pływam”, to przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w: profilaktyce zdrowotnej, zapobieganiu problemom wychowawczym, jak i upowszechnianiu kultury fizycznej w regionie i promowaniu aktywności ruchowej, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów.

W związku z tym uczniowie m.in. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach zajęć pozalekcyjnych mają możliwość wzięcia udziału w tym projekcie.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach 15-sto osobowych.  Uczestnicy płacą tylko wstęp /2.50 zł/, nauka bezpłatna. Ilość godzin 20. Całkowity koszt 50 zł tj. 2.50 zł x 20 lekcji.

Zapis chętnych osób w sekretariacie lub u wychowawcy klas I - III. Liczba miejsc ograniczona.