24.10.2013 r. uczniowie klasy V a i II b spotkali się z Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej. Grzegorz Kasdepke w żartobliwy sposób opowiadał o swojej twórczości i pracy. Chętnie rozmawiał z uczniami, zadawał zaskakujące i trudne pytania, czytał fragmenty swoich książek. Grzegorz Kasdepke przez wiele lat był także redaktorem znanego dzieciom czasopisma "Świerszczyk".  Niektórych bohaterów książek Grzegorza Kasdepke  uczniowie  klas młodszych już znają ze swoich szkolnych podręczników /Kuba i Buba/. Zachęcamy uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej i zapoznania się z książkami Grzegorza Kasdepke.