Klub Bezpiecznego Puchatka

Od października  2013/2014 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Program ten służy poprawie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

Treść programu obejmuje następującą tematykę:

a)       Bezpieczeństwo na drodze.

b)       Bezpieczeństwo w szkole.

c)       Bezpieczeństwo w domu.

d)       Bezpieczny odpoczynek.

Programem objęte zostały klasy I a, b natomiast wychowawcy tych klasy p. Renata Klimek i p. Barbara Stępnik  otrzymały od organizatorów pakiet materiałów edukacyjnych do realizacji zadań programu, który został przekazany przez p. dyrektor szkoły Annę Fido.

Po przeprowadzeniu zajęć oraz po przyniesieniu wypełnionych przez dzieci książeczek, a także udziale w Wielkim Teście Bezpieczeństwa szkoła nabywa prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Program przygotowywany jest przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycielami. Patronat honorowy sprawują Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Realizacja program trwa cały rok szkolny, a zakończy się wysłaniem sprawozdania z przeprowadzonych zadań wraz z dokumentacją zdjęciową do organizatorów programu.

Osobą koordynującą działania związane z realizacją programu w naszej szkole jest Szkolny Koordynator BRD p. Małgorzata Gawlik.