Kolędnicy Misyjni – podsumowanie

W dniu 26 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 9.30 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zostali posłani kolędnicy misyjni. Następnie dzieci wzięły udział w VIII Parafialnym Przeglądzie Grup Kolędników Misyjnych.

27 grudnia mali kolędnicy od godziny 9.00 odwiedzali mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej oraz instytucje takie jak: Urząd Miejski, Urząd Skarbowy, Starostwo Powiatowe, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Spółdzielnię Mieszkaniową. Kolędnicy odgrywając scenkę mówili o potrzebach dzieci z krajów misyjnych. Hasło tegorocznego kolędowania brzmiało Samu Bana ke kuha czyli Aby dzieci mogły usłyszeć.

Dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, który jest równocześnie Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego Kolędnicy Misyjni zgromadzeni na Eucharystii o godzinie 11.00 przynieśli Bogu w darze swój trud kolędowania. Dziękowali Bogu za wszystkich misjonarzy i misjonarki diecezji tarnowskiej, którzy głoszą Dobrą Nowinę na krańcach świata, za dzieci, które włączyły się w dzieło Kolędników Misyjnych oraz za wszystkich, którzy przyjęli Kolędników. Po Mszy świętej nastąpiło rozstrzygnięcie VIII Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych. Ofiary zebrane podczas tegorocznej kolędy będą przeznaczone m.in. dla głuchoniemych dzieci w Kamerunie czy chorych w szpitalu w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Kolędników Misyjnych przygotowali: p. Anna Fido, p. Małgorzata Kmieć, ks. Rafał Ciecieręga.

Wyniki VIII Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych:

I miejsce: grupa 5 ( kl.IVa): Martyna Baran, Joanna Zając, Paulina Waśniowska, Aleksander Mirek, Sebastian Dziedzic, Daniel Relidzyński – opiekun p. Małgorzata Kmieć

II miejsce: grupa 1 ( kl.Va): Kinga Janusiewicz, Aleksandra Zaborek, Barbara Hnatyk, Joanna Bil, Aleksandra Kaczocha, Kacper Klimowski – opiekun p. Anna Fido oraz grupa 13 ( kl.VIc ): Julia Gadawska, Gabriela Mirek, Iwona Wielgus, Jakub Kopeć, Dariusz Jarzwiec, Maksymilian Sokorski – opiekun p. Małgorzata Kmieć

III miejsce: grupa 8 ( kl. VIa): Aleksandra Sołtys, Justyna Kłos-Kufel, Kinga Kupiec, Kinga Golemo, Michał Skrzek, Konrad Orwat – opiekun p. Małgorzata Kmieć

Nagrody indywidualne:

I miejsce: Kinga Golemo ( kl.VIa) – Murzynek