Konferencja dla dyrektorów i nauczycieli w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego

13 listopada odbyła się XV Konferencja dla Dyrektorów i Nauczycieli Przedszkoli, Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych prowadzących zajęcia z wychowania komunikacyjnego z powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego pod hasłem „Trudne wychowanie komunikacyjne, problemy placówek szkolących w edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży”.
Gośćmi konferencji byli: posłanka Urszula Augustyn, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji, wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Robert Biernat, komendant miejskiej policji w Tarnowie.
Na konferencji wystąpili specjaliści zajmujący się na co dzień  zagadnieniami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego. Również nasza szkoła została zaproszona do zaprezentowania działań uczniów i nauczycieli na rzecz wychowania komunikacyjnego. Sprawozdanie udokumentowane prezentacją multimedialną, przygotowaną przez panią Małgorzatę Gawlik, przedstawiła pani Barbara Stępnik.
Po wystąpieniu zastępca dyrektora MORD p. Nowicki wyraził uznanie dla  pracy naszej szkoły na tej niwie. Podkreślił, że widać tu wielką współpracę nauczycieli z dąbrowskimi instytucjami, co powinno być wzorem dla innych gmin.
Następnie głos zabrał  p. Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który mówił o najmłodszych uczestnikach ruchu w referacie pt. „Bezpieczeństwo najmłodszych, czyli aktywizacja rodziców drogą do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Apelował  do pedagogów, by od najmłodszych lat wpajali uczniom znajomość przepisów ruchu drogowego, a także poprzez  dzieci docierali do ich rodziców, a nawet dziadków.
            Temat ten poruszył również w swym wystąpieniu starszy wizytator p. Ferdynand  Gawron, który skierował wiele słów uznania pod adresem pracy naszej szkoły. Szczególną uwagę zwrócił na organizację powiatowych turniejów wiedzy BRD dla uczniów klas I - III  jako jedynej takiej formy edukacji najmłodszych w całym województwie małopolskim, zachęcając nauczycieli do powielania takich działań.