28 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Koszykówki. W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe PSP nr1 i PSP nr2. Każdą ze szkół reprezentowała drużyna składająca się z 12 chłopców i 12 dziewcząt z klaspiątych. Głównym celem zorganizowania tego turnieju było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, sprawdzenie swoich koszykarskich umiejętności i  umiejętności współdziałania  w grupie. Oczywiście cały turniej przebiegał zgodnie z zasadami fair play. Zarówno dziewczynki  jak i chłopcy przystąpili do gry z dużym zaangażowaniem. Walka toczyła się o każdy kosz. Rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje zarówno ze strony zawodników, kibiców i opiekunów. Każdy zdobyty kosz nagradzany był brawami, a szczególnie ten za 3pkt (zdobyty przez Żanetę Cisoń z klasy Vb ). Turniej wygrały drużyna chłopców i dziewcząt z naszej szkoły. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a każdy zawodnik śmietankowe lody /dla ostudzenia emocji/. Międzyszkolny Turniej Koszykówki- Lokalna Akcja Sportowa został zorganizowany w ramach realizacji programu WF z klasą.

Małgorzata Panek-Sojka