18 października br. 100% uczniów klas pierwszych zdało „egzamin” na Wzorowego Pieszego. W jego przygotowaniu aktywny udział wziął Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka”. Tradycyjnie na zorganizowane spotkanie przybył nasz stary i mądry kolega, doświadczony piechur - Koziołek Matołek, który tym razem dla najmłodszych uczestników przyniósł kamizelki odblaskowe. Przy tak miłej atmosferze nie było innego wyjścia jak zaśpiewanie piosenki „ Znaczki odblaskowe”. Po muzycznym wstępie pierwszaki uważnie słuchały rad Koziołka i prawidłowo udzielały odpowiedzi na wszystkie zadawane przez niego pytania. Atrakcyjna i pouczająca oprawa artystyczna tego sprawdzianu korzystnie wpływała na aktywne uczestnictwo pierwszaków w rozwiązywaniu  zadań komunikacyjnych i zagadek oraz podejmowaniu prawidłowych działań. Do komisji orzekającej o uprawnieniach pieszego zaproszona została Dyrektor Szkoły p. Anna Fido i szkolny koordynator BRD p. Małgorzata Gawlik. Po skończonym egzaminie rozluźnieni i uśmiechnięci uczniowie ubrani w kamizelki, wraz z Koziołkiem Matołkiem, wykonali pamiątkowe zdjęcie.