Klasy szóste w Krakowie

W dniu 23 września 2013 roku klasy szóste naszej szkoły były pod  opieką  p. Małgorzaty Wódka, p. Jadwigi Wróbel, p. Diany Dyda i p. Sławomira Batora na jednodniowej wycieczce w Krakowie.

Dzień rozpoczęto od wejścia na Wawel i obejrzeniu całego wzgórza, czemu towarzyszyło opowiedzenie ciekawostek historycznych przez p. Sławomira Batora. Uczniowie po doszukaniu się elementów architektury z różnych epok oraz po podziwianiu renesansowego dziedzińca zamku królewskiego mogli zwiedzać wystawy w zbrojowni oraz zobaczyć ślady najstarszych zabudowań na wystawie „Wawel zaginiony”. Potem oglądano sarkofagi naszych królów w katedrze, a na koniec udało się zwiedzić smoczą jamę. Niestety, smoka nie było. Mino niepogody udało się też odwiedzić ogród zoologiczny, gdzie, nie wiedzieć czemu, wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się małpy i lemury. Po obfitym posiłku w KFC idąc drogą królewską wycieczka dotarła na rynek i oddała się całości zakupów w Sukiennicach. Ostatnim punktem programu była długa wizyta w nowoczesnym Muzeum Podziemi Krakowskich, gdzie uczniowie mogli nie tylko podziwiać bardzo ciekawe ekspozycje, ale również sami uczestniczyć w muzealnych zajęciach oraz oglądnąć opowieść białego kruka o legendach Krakowa.

Późnym wieczorem szczęśliwie wrócili do domu.