NIEZWYKŁA WYCIECZKA DO LUSŁAWICKIEJ FILHARMONII

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie z klas piątych i szóstych w ubiegłą niedzielę 10 listopada 2013r. mieli okazję uczestniczyć w ważnym wydarzeniu kulturalnym, jakim był koncert filharmoniczny dziecięcej Lusławickiej Orkiestry Talentów, który odbył się w  Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Dzieci wysłuchały godzinnego koncertu orkiestry smyczkowej, składającej się z ich rówieśników, tj. uczniów szkół muzycznych I stopnia z 29 polskich miast, laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań Instrumentalnych.

Lusławicka Orkiestra Talentów jest pierwszym projektem edukacyjnym Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach dedykowanym najzdolniejszym uczniom ze szkół muzycznych. Wyłonieni w trybie konkursowym młodzi, zdolni muzycy przyjeżdżają do Lusławic, gdzie biorą udział w trwających tydzień warsztatach mistrzowskich. Ich zwieńczeniem są galowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność, na które z trudem można zdobyć bilety! Orkiestrę prowadzi pani dyrygent Monika Bachowska.

Nasi uczniowie są pod wielkim wrażeniem występu Lusławickiej Orkiestry. Nie spodziewali się, że ich rówieśnicy potrafią grać tak profesjonalnie. Występ był wspaniały, a zachęceni nim uczestnicy wycieczki zgłosili chęć częstszych wyjazdów na koncerty filharmoniczne. W Lusławicach rosną przyszli filharmonicy, a w Dąbrowie rosną prawdziwi melomani! J Gratulujemy i wykonawcom, i słuchaczom niedzielnego koncertu. Muzyka – sztuka uniwersalna, przemawiająca bezpośrednio do uczuć i emocji, potrafi jednoczyć. Wspaniale było patrzeć zarówno na zaangażowanie grających, jak i słuchających dzieci. Jest nadzieja dla polskiej kultury.

Wycieczkę zorganizowała p. Monika Guzik-Skirzyńska, która już dziś zaprasza na kolejne wyjazdy do filharmonii!