„Bezpieczna Droga do Szkoły” -  małopolski konkurs plastyczny

„Gazeta Krakowska” z myślą o najmłodszych uczniach szkół podstawowych, wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz  Kuratorium Oświaty w Krakowie zaprosiła  wszystkich do wykonania prac plastycznych dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Nasza szkoła odpowiedziała na to zaproszenie i w ramach realizacji zadań „Odblaskowej Szkoły” zgłosiliśmy nasz udział.

Celem konkursu było  upowszechnienie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego korzystania z infrastruktury. Akcja ta miała również  na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakim sprzyja sezon jesienno - zimowy, szybko zapadający zmrok, zmniejszona widoczność czy wydłużona droga hamowania. W konkursie udział wzięło 192 uczniów z klas 1 – 4 pod kierunkiem nauczycieli:  p. Moniki  Guzik – Skirzyńskiej,  p. Renaty Klimek,  p. Renaty Nadolskiej,  p. Małgorzaty Panek – Sojka, p. Barbary Stępnik,  p. Barbary Trzpit i p. Lucyny Wróbel.

Koordynatorzy konkursu p. Małgorzata Gawlik i p. Małgorzata Wódka, odpowiedzialne za zebranie i odpowiednie skompletowanie pakietów  /zgodnie z wymogami organizatorów/, przekazały prace konkursowe do siedziby redakcji Gazety Krakowskiej. Czekamy na wyniki.