„Odblaskowy” Mikołaj

W poniedziałek  w naszej szkole pojawił się odblaskowy  Mikołaj, który w asyście śnieżynek rozdawał napotkanym uczniom i nauczycielom słodkie upominki. Do każdego prezentu  dołączone były wierszyki związane z właściwym poruszaniem się po drodze. Mikołaj również  pytał obdarowane dzieci o ich wiedzę na temat właściwych zachowań w ruchu drogowym.

Mikołajkowe spotkanie to kolejna akcja profilaktyczna przeprowadzona przez Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka” z myślą o tzw. „niechronionych” użytkownikach dróg. Chcemy nadal  propagować używanie przez dzieci elementów i kamizelek odblaskowych.

Bardzo prosimy - pamiętajcie drogie dzieci o odblaskach, zakładajcie je po zapadnięciu zmroku, poruszając się pieszo lub na rowerach.

One naprawdę mogą uratować to, co najcenniejsze -Wasze zdrowie lub życie.