Światowy  Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

26 listopada w świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta niecodzienna uroczystość była okazją do świetnej zabawy. Każdy wychowanek przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przeminęła. Dzieciaki ze świetlicy  miały okazję oderwać się od szkolnej codzienności. Na początku uroczystości uczniowie zapoznani zostali z historią pluszowego misia. Następnie uczennice z klasy VI a - Justyna Kłos Kufel i Aleksandra Sołtys - w ramach realizacji programu „ Poczytaj mi przyjacielu” przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom opowiadanie o życiu niedźwiedzi, po czym przeprowadziły quiz związany z przeczytanym tekstem. Wiele radości przysporzył zabawny konkurs  na jak najszybsze  wyjadanie miodu,  a także tradycyjna zabawa  ruchowa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Świetliki tańczyły również  ze swoimi pluszakami  w rytmie piosenek o misiach. Na zakończenie uroczystości dzieci rysowały swoje ulubione maskotki. Całość przygotowały nauczycielki świetlicy panie Małgorzata Gawlik i Jadwiga Miś.