Spotkanie z misjonarzem

Dnia 23 stycznia w naszej szkole gościliśmy misjonarza ks. Emila Ciecieręgę.  Ksiądz Emil, salwatorianin, jest kapelanem Aborygenów. Z Australią związał całe swoje kapłańskie życie. Przybył tam zaraz po święceniach kapłańskich. Praca wśród Aborygenów była jego marzeniem, które spełnia się nieprzerwanie od wielu lat, a radość i wdzięczność Panu Bogu nie gaśnie ani przez chwilę. Ks. Emil bardzo ciekawie opowiadał o swojej posłudze wśród Aborygenów, których obejmuje opieką duszpasterską: odprawia Msze św., udziela sakramentów, katechizuje. Czas, jaki ks. Emil spędza z Aborygenami pozwala zbliżyć się do nich, poznać ich kulturę i codzienne życie. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć zdjęcia z pracy misjynej przywiezione  przez księdza, usłyszeć wiele ciekawych informacji o Australii, a także zobaczyć skórę kangura, strusia czy bumerang. Na zakończenie spotkania z księdzem misjonarzem pani dyrektor Anna Fido podziękowała ks. Emilowi za przybycie i przybliżenie społeczności szkolnej pracy misyjnej. Uczennice kl. VI c Julia Kopeć i Julia Gadawska wyrażając wdzięczność w imieniu uczniów wręczyły księdzu różę.