4 kwietnia  br. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie  wręczono  nagrody w konkursie  plastycznym pt. „Moja szkoła w Unii Europejskiej” zorganizowanym wspólnie z Fundacją im. hetmana Jana Tarnowskiego.

W ramach konkursu dzieci z naszej szkoły nie tylko wykonały prace plastyczne  podsumowujące 10 lat Polski w Unii Europejskiej, ale  brały również udział w pogadankach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Autorom najlepszych prac nagrody wręczył wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela – przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zastępca dyr. MORD w Tarnowie - Andrzej Nowicki. Te interesujące i wartościowe nagrody były wielką niespodzianką oraz sprawiły dzieciom mnóstwo radości.

Po podsumowaniu konkursu odbyła się uroczysta inauguracja działalności mobilnego miasteczka ruchu drogowego i pierwszy w tym roku egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpiło jedenaścioro uczniów naszej szkoły. Egzamin przeprowadził   asp. sztabowy Mariusz Oleksy policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu  sprawowały: p. Małgorzata Gawlik i p. Marta Smolicha. Dziękujemy p. Dyrektor Annie Fido za umożliwienie udziału w gali finałowej  i uczestniczenie w  profesjonalnym egzaminie na kartę rowerową.

Opracowanie: Małgorzata Gawlik