Mówimy „nie” nałogom!!!

Dnia 21 Listopada obchodziliśmy w szkole „Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu”. W tym dniu nasi uczniowie aktywnie włączyli się w walkę  ze śmiertelnym w skutkach nałogiem.

Przy współpracy ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej podjęliśmy działania mające na celu promocję zdrowego stylu życia, wskazanie zysków płynących z niepalenia, a także zwiększenie świadomości nt. skutków zdrowotnych czynnego i biernego palenia tytoniu.

Ogłoszono konkursy szkolne związane z powyższym tematem: plastyczny na plakat, rysunek lub ulotkę oraz literacki na wiersz, rymowankę lub hasło zachęcające do rzucenia palenia papierosów (o wynikach poinformujemy w późniejszym terminie). Ponadto przygotowano gazetkę tematyczną „Nie pal - zagraj o życie”.

W akcję aktywnie włączyło się Szkolne Koło PCK, którego członkowie ubrali w tym dniu koszulki z hasłem „Nie  palę”. Odwiedzili klasy zachęcając uczniów do  informowania o skutkach palenia tytoniu  palących członków rodzin.

Działania zostały podjęte w ramach projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo", a koordynacją zajęły się panie Małgorzata Gawlik, Renata Jadam - Lechowicz, Jadwiga Wróbel.