Dnia 8 listopada 2013 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Marian Gajda, ks. Prałat Józef Poremba, p. Paweł Chojnowski oraz p. Agnieszka Kozyra. Pani Dyrektor Anna Fido przypomniała uczniom znaczenie patriotyzmu oraz  wraz ze zgromadzonymi minutą ciszy uczciła pamięć poległych. Następnie zaprosiła na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 4a i 4b pod opieką p. Katarzyny Pikul oraz p. Marty Smolichy. Oprawę muzyczną przygotowała p. Monika Guzik Skirzyńska. Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny obrazujący wolę walki Polaków oraz ich dążenie do niepodległej Polski.

Złamane berła, obalone trony.

Niewoli więzy już rozbite w pył.

A w całej Polsce rozbrzmiewają dzwony.

Że Bóg krwią naszą dawne winy zmył.

Ziemia i morze Polskie nas wita

Nasza Najdroższa Rzeczpospolita