Odblaskowy marsz

20 września 2013 roku  uczniowie naszej szkoły  przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych ulicami miasta w ramach happeningu „Odblaskowy marsz”.

Wielobarwny korowód z transparentami, wyruszył spod szkoły pod eskortą policji, a swój finał miał na dąbrowskim rynku. Transparenty niesione przez dzieci nawoływały do zakładania kamizelek i odblasków. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali odblaskowy pochód. Wybraliśmy happening, ponieważ jest skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi na problem i oto właśnie nam chodziło.

Akcja została zorganizowana z inicjatywy  koordynatorów  konkursu „Odblaskowa Szkoła” - wicedyrektor Małgorzatę Wódka i p. Małgorzatę Gawlik. Mamy nadzieję, iż niezwykła, odblaskowa lekcja bezpieczeństwa na drodze, na długo pozostanie w pamięci dzieci, jak również mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej.