Odwiedziny SKB w przedszkolu

Od września tego roku uczniowie  naszej szkoły biorą udział w programie „Poczytaj mi przyjacielu” organizowanym przez  Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dlatego też, w piątek  3 października , w Przedszkolu Publicznym nr 1 odbyło się pierwsze spotkanie z przedszkolakami w ramach tej akcji.

W godzinach popołudniowych, grupę pięciolatków odwiedził  Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka” pod opieką p. Małgorzaty Gawlik. Klubowicze  czytali maluchom opowiadanie, którego temat związany jest z realizowanym przez  szkołę projektem „Odblaskowa szkoła”.  W miłej atmosferze przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści, która dotyczyła bezpieczeństwa na drodze,  a  na zadawane pytania potrafiły odpowiedzieć z zadziwiającą łatwością. Zdali „egzamin” na szóstkę, zaś za poprawne odpowiedzi otrzymali odblaski oraz opaski odblaskowe. Przedszkolaki mogły również uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez Olę i Justynę z klasy VI a, wysłuchać piosenki oraz  pomalować   kolorowanki edukacyjno – komunikacyjne przygotowane specjalnie dla nich.

Wydaje nam się, że była to udana wizyta u naszych młodszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy za okazaną życzliwość i wsparcie dla naszej inicjatywy pani Dyrektor Przedszkola p. Marii Kazek oraz wychowawczyni grupy p. Krystynie Guzy.