Szkolna wigilia

Dnia 20 grudnia 2013 roku w naszej szkole miała miejsce miła uroczystość związana ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie wraz z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i rodzicami uczniów oraz zaproszonymi gośćmi. Na wstępie zebrani obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas pierwszych, w czasie którego mogli podziwiać piękną scenografię, stroje oraz grę małych aktorów, a także śpiewane przez nich kolędy i pastorałki. Następnie, po wspólnej modlitwie, wszyscy uczestnicy uroczystości łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Na koniec zaproszeni goście, przedstawiciele rodziców oraz nauczyciele usiedli do wspólnego stołu, aby spożyć symboliczne danie wigilijne – barszczyk z uszkami. Wystąpienie jasełkowe przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: p. Renata Klimek i p. Barbara Stępnik z pomocą p. Lucyny Wróbel i p. Zbigniewa Soi, część modlitewną poprowadził ksiądz Rafał Ciecieręga wraz z p. katechetką Małgorzatą Kmieć, a przygotowaniem stołu zajęły się panie: Ewa Kmieć i Diana Dyda. To wigilijne spotkanie napełniło jego uczestników przyjaźnią i życzliwością oraz wprowadziło w świąteczny nastrój.