Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

W środę najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Anna Fido, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację o bardzo smutnej księżniczce Petroneli, której nikt nie był w stanie rozweselić. Wreszcie z dalekiej krainy przybyła dobra wróżka, która podarowała jej książkę. Od tej pory księżniczka już nigdy się nie smuciła, a na jej twarzy zawsze gościł uśmiech. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy V b: Veroniki Alourda, Sebastian Bezak, Jakub Gawiński, Natalia Golonka, Gabriela Kapka, Sylwia Kmieć, Gabriela Nowakowska, Joanna Ostręga, Aleksandra Rokocz, Gabriela Wójcicka

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Potem w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów przeszły do biblioteki, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.