Rodziny wielodzietne mogą otrzymać finansowe wsparcie w ramach projektu „Pierwszy Dzwonek”. Wniosek trzeba złożyć do 25 sierpnia 2014r.

Wsparcie przeznaczone jest na dofinansowanie artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych (takich jak np. obuwie i strój do zajęć wychowania fizycznego, plecaki, przybory szkolne, zeszyty, atlasy, pomoce dydaktyczne nieobowiązkowe), w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Wsparcie udzielane będzie jednorazowo w minimalnej kwocie 150 zł dla ucznia.

Z dofinansowania mogą skorzystać rodziny posiadające czworo lub więcej dzieci do 18. roku życia lub dzieci pozostające na utrzymaniu, do 24. roku życia, uczące się lub studiujące. Wsparcie jest finansowane z dotacji celowej, przyznawanej gminom na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu „Pierwszy Dzwonek”. O wsparcie w ramach niniejszego projektu mogą ubiegać się rodziny posiadające czworo lub więcej dzieci niezależnie od posiadanego dochodu.

Warunkiem udzielenia wsparcia jest złożenie poprawnie wypełnionej deklaracji uczestnictwa w projekcie „Pierwszy Dzwonek” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Rynek 34, pok nr 9, w terminie do dnia 25.08.2014r oraz złożenie oświadczenia o wydatkowaniu wsparcia przyznanego w ramach projektu „Pierwszy Dzwonek”.

Wzory deklaracji i oświadczenia można pobrać w MGOPS (adres ja wyżej), a także na stronie MGOPS w wersji elektronicznej.

Zasady realizacji projektu „Pierwszy Dzwonek” określa regulamin przyjęty uchwałą nr 780/14 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 10 lipca 2014:

Kontakt do MGOPS w przypadku pytań: 14 642 29 15

Pliki do pobrania: