I Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej

Dnia 26 listopada 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej Śpiew otwiera niebo. Motto przewodnie Konkursu: W oczekiwaniu na świętego. Konkurs odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury, zaś celem było propagowanie kultury muzycznej, międzyszkolna integracja uczniów, pobudzenie do aktywności twórczej i wyszukiwanie młodych talentów.

Nasi uczniowie wystąpili w dwóch grupach wiekowych:

·        Kl. II – IV solistka: Gabriela Mol z kl. II b zaśpiewała piosenkę Pomóż mi, Panie

Zespół z kl. II a w składzie: Aleksandra Wąż, Zuzanna Ostręga, Paulina Machaj, Julia Nowak, Oliwia Tobjasz, Emilia Łabno, Karolina Cieśla zaśpiewał piosenkę Ojcze Nasz

·        Kl. V –VI solistka: Gabriela Mirek z kl. VI c zaśpiewała piosenkę Pewnej Nocy

Zespół z kl. V a w składzie: Aleksandra Kaczocha, Joanna Bil, Kinga Janusiewicz, Klaudia Kościuk, Maksymilian Mol przy własnym akompaniamencie wykonał piosenkę Zmartwychwstał Pan

Gabriela Mol z kl. II b za wykonanie piosenki Pomóż mi, Panie zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy Gabrysi oraz wszystkim reprezentantom naszej szkoły.

Uczniów do konkursu przygotowały: p. Ewa Więcek, p. Janina Kwaśniak, p. Małgorzata Kmieć i p. Monika Guzik – Skirzyńska.