Kolejny sukces w XI Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego  Szkół      „Płomień  2013”

Jedenasty raz w Dąbrowskim Dom Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2013”. Nasza szkoła niemal od samego początku bierze udział w tym konkursie. Niejednokrotnie uczniowie PSP2  zdobywali czołowe miejsca w kategoriach wokalnych  i tanecznych, co przyczyniło się do zdobycia niejeden raz pierwszego miejsca w klasyfikacji szkół i zdobycia pucharu. W tym roku było podobnie. Uczniowie naszej szkoły występowali w każdej z kategorii, zdobywając najwyższe miejsca. W kategorii taniec klas I-III wystąpiły „Gwiazdeczki” ze świetlicy szkolnej, które zaprezentowały taniec do piosenki zespołu „Boney M”, zdobywając wyróżnienie. Starsza grupa taneczna” Antidotum” zajęła drugie miejsce tańcząc  do piosenki zespołu Bee Gees „Staying  alive”. Obydwa zespoły przygotowały nauczycielki świetlicy panie: Małgorzata Gawlik i Jadwiga Miś.

W kategorii wocal  klas I-III swój talent muzyczny zaprezentowała uczennica klasy II b Gabriela Mol, śpiewając dwie piosenki z repertuary Majki Jeżowskiej . Gabrysia przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem pani Ewy Więcek i w efekcie zdobyła II miejsce. W kategorii klas IV-VI Maksymilian Mol  z klasy V a wyśpiewał I miejsce. W żywiołowy sposób upodabniając się do wokalisty Shakina Stevensa zaśpiewał piosenkę z jego repertuaru: „You drive me crazy”. Dodatkowym wyróżnieniem  dla Maksa było otwarcie przez niego niedzielnego koncertu laureatów. W konkursie wystąpił także zespół wokalny „Tutti” , zajmując I miejsce. Dodatkowo Aleksandra Kaczocha wokalistka tejże grupy , otrzymała wyróżnienie. Uczniów z klas IV-VI przygotowała pani Monika Guzik Skirzyńska. W klasyfikacji generalnej spośród szkół podstawowych nasza dwójka  uplasowała się  na pierwszym miejscu. Puchar dla najlepszej szkoły  odebrała  dyrektor pani  Anna Fido.

O "PŁOMIENIU 2013" w TV: