SKB i Marzycielska Poczta

Szkolny Klub Bezpieczeństwa jest ambasadorem bezpieczeństwa w naszej szkole, ale zajął się również  inna działalnością - wspieraniem chorych dzieci. W tym roku przyłączył się do prowadzonej od czterech lat ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Wszystko zaczęło się pod koniec 2009 roku, gdzie na stronie internetowej założycieli pojawiają się profile chorych dzieci z całej Polski. W godzinach popołudniowych klubowicze wraz z opiekunem klubu p. Małgorzatą Gawlik  przygotowali kartki z życzeniami oraz napisali listy. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.  W tym miesiącu kartki i listy dotarły  do Joasi, Patrycji, Moniki i  Dominika. Na nasz apel odpowiedziały całe klasy,  ale i indywidualni uczniowie. Bardzo dziękujemy klasie I „a” wraz z  wychowawcą Renatą  Klimek (100 % kartek) oraz  I „b” i wych.  Barbarze Stępnik, klasie III „c”  z  wych. Barbarą Trzpit,  a także  klasie VI „a” i wych. Sławomirowi Batorowi za szczególne zaangażowanie. Daliście wszystkim przykład, że warto być wrażliwym na problemy i osamotnienie innych, a także pokazaliście, że macie otwarte serca. Choć w całej akcji chodziło tylko o kilka ciepłych słów, to bardzo często do kartek dołączane były upominki (misie, laleczki, pierścionki samochodziki), które na pewno wywołały uśmiech na twarzy obdarowanych chorych dzieci. Dziękujemy p. Dyrektor Szkoły Annie Fido, która bez wahania poparła nasze działania i  zaoferowała pomoc. Nie jest to pojedyncza akcja,  więc będziemy chcieli, aby  nasze kartki i listy rozśmieszały tak bardzo doświadczone przez los dzieci dopóki starczy nam sił i pomysłów.