Bezpieczna podróż po Europie

17 października w naszej szkole gościli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w  Dąbrowie Tarnowskiej mł. asp. Michał Białkowski,  st. post. Tomasz Banaś  oraz  Pani Dagmara Citak z Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.  Przekazała ona uczniom informację nt. krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz projektów, które uzyskały dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Odbiorcami tej edukacyjnej lekcji byli uczniowie klas  I – III.  Młodzi Europejczycy  doskonale udzielali poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące państw europejskich, wykazali się ogromną wiedzą na tematy związane z UE.

Znakomitym dopełnieniem lekcji europejskich było przypomnienie przez  funkcjonariuszy policji podstawowych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa  w ruchu drogowym.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali gadżety - odblaskowe zawieszki do plecaków. To już  kolejne elementy odblaskowe, w które zostali wyposażeni uczniowie z najmłodszych klas w ramach „Odblaskowej szkoły”. Szkolny Klub Europejski „Euroczat” również otrzymał materiały dydaktyczne  do pracy w klubie.

Spotkanie  promujące efekty wdrażania środków europejskich oraz budzenie świadomości nt. bezpieczeństwa ruchu drogowego zostało zorganizowane przez  p. Małgorzata Gawlik.