EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA - 16 PAŹDZIERNIKA

W Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca - 16 października, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprosiła szkoły do wzięcia udziału w akcji ustanawiania światowego rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika do której uczęszcza 331 uczniów włączyła się do akcji. Zgodnie z zamierzeniami organizatorów o godz. 12:00 rozpoczęło się ustanawianie rekordu w naszej szkole i w całej Polsce. Uczniowie prowadzili resuscytację na fantomach otrzymanych od Fundacji. Do akcji dołączyli ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego przy ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej w celu pokazania uczniom szkoły, jak służby ratownicze przejmują od uczniów prowadzenie resuscytacji i jak przebiega dalsza pomoc ratownicza. Symulacyjna akcja ratownicza z użyciem profesjonalnego sprzętu ratowniczego wywarła na zebranych ogromne wrażenie i dreszcz emocji.

Program Edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować” objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej RP.