Regulamin szkolnego konkursu na prezentację multimedialną

1.      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V - VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

2.      Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej Polonii amerykańskiej z naszego regionu.

3.      Cele konkursu:

·         poznanie życia rodaków na obczyźnie,

·        rozwijanie umiejętności posługiwania się technologiami informacyjnymi,

·        kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,

·        wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji.

4.      Sposób przeprowadzenia konkursu:

Prace mogą być wykonywane indywidualnie bądź w zespołach. Informacje zawarte w prezentacjach mają dotyczyć Polonii amerykańskiej z naszego regionu. Tekst ma być napisany w języku polskim i języku angielskim. Prezentacja zgłaszana do konkursu powinna być wykonana w programie PowerPoint (Microsoft Office) lub Impress (OpenOffice). W prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystanych materiałach źródłowych oraz o autorach pracy. Kryteria oceniania prac wykonanych indywidualnie i zespołowo są takie same.

5.      Miejsce i termin składania prac:

Prace należy wysłać na adres mailowy eva.kmc@gmail.com do dnia 4 maja 2014 r. Wyniki zostaną ogłoszone 21 maja 2014 r. podczas Dnia Amerykańskiego.

6.      Kryteria oceny prac:

·        Zawartość prezentacji.

·        Estetyka pracy.

·        Szata graficzna.

·        Techniczna i językowa poprawność wykonania.

·        Oryginalne ujęcie tematu.

7.      Postanowienia końcowe:

Decyzja komisji oceniającej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnicy akceptują postanowienia powyższego regulaminu. Autorzy zwycięskiej pracy zaprezentują ją podczas Dnia Amerykańskiego.

Akceptacja powyższego regulaminu oznacza zgodę uczestników konkursu na późniejsze wykorzystanie ich prac.

E. Kmieć, K. Pikul