6 listopada w naszej szkole odbył się turniej ringo. Ringo to wspaniała zabawa rekreacyjna dla wszystkich i w każdych warunkach. Została wymyślona przez polskiego szermierza - Włodzimierza Strzyżewskiego. Może w niej brać udział każdy i można w nią grać w każdej porze roku. Proste przepisy i elementy techniczne powodują, że gra cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i warta jest popularyzacji.

Do turnieju szkolnego zgłosiły się drużyny z klas V a, V b, VI b i VI c. Każda drużyna liczyła czterech chłopców i cztery dziewczynki. W czasie trwania rozgrywek zawodnicy mogli się zmieniać. Drużyny grały ze sobą po dwa sety ( jeden set chłopcy, drugi dziewczęta). Trzeci set był rozgrywany w przypadku remisu (drużyny składały się wtedy z dwóch chłopców i dwóch dziewczynek). Drużyny walczyły zawzięcie o każdy punkt. Rozgrywkom towarzyszyły  wielkie emocje. Turniej zgromadził wielu kibiców, którzy gromkimi okrzykami wspierali i zagrzewali do walki swoje drużyny. Zwycięzcą turnieju została  drużyna z klasy VI b, II miejsce zajęła drużyna z klasy VI c, III miejsce drużyna z klasy V b, IVmiejsce drużyna z klasy V a. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone przy najbliższej okazji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zachęcamy do gry w ringo! Turniej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Małgorzata Panek-Sojka i p. Zbigniew Soja.