Wycieczka do sadu

W pierwszych dniach kalendarzowej jesieni uczniowie klas 2a, 2b pod opieką wychowawców Janiny Kwaśniak i Ewy Więcek oraz rodzica pani Agnieszki Bielaszki obserwowali pracę miejscowych sadowników państwa Bartoniów. Dzieci w ciekawej rozmowie dowiedziały się
o pracach wykonywanych podczas uprawy roślin: szczepieniu młodych drzewek, formowaniu korony w kształcie stożka, nawożeniu i ochronie przed szkodnikami i chorobami. Oglądały narzędzia  potrzebne do wykonywania prac w sadzie oraz wzbogaciły wiedzę i słownictwo o nazwy odmian jabłoni.

Ciekawym momentem wycieczki był poczęstunek letnią odmianą jabłek – „Celeste”, karmienie rybek w stawie, oglądanie pasieki. Podczas wycieczki dopisała pogoda, dzięki czemu drugoklasiści mogli samodzielnie  pokonać ok. 2 km odcinek trasy. Jako piesi użytkownicy drogi  mieli założone kamizelki odblaskowe, przez co byli lepiej widoczni przez kierowców.

Miłe wrażenia z wycieczki pozostaną im na długo w pamięci.