„Cóż piękniejszego nad niebo,
które przecież ogarnia wszystko co piękne”.

Ściana dydaktyczna

Od kilku dni mamy w naszej szkole nietypową pomoc dydaktyczną w postaci fototapety (I piętro), przedstawiającej planety układu słonecznego na tle Dąbrowy Tarnowskiej widzianej z lotu ptaka.

Pomysł jej powstania narodził się w wyniku licznych konsultacji Dyrekcji i Zespołu ds. Promocji Szkoły. Spośród wielu koncepcji  na zagospodarowanie wolnej przestrzeni wybrano taką, która jest związana z patronem naszej szkoły – wielkim uczonym astronomem Mikołajem Kopernikiem. Dzięki jej powstaniu  uczniowie  będą mogli łatwiej opanować wiedzę o planetach i zobaczyć  ich układ w stosunku do słońca, dobrze zapamiętać nazwy. Podczas przerw międzylekcyjnych  już próbują na ścianie odszukać znane im ulice i budynki Dąbrowy Tarnowskiej, zlokalizować swoje miejsce zamieszkania. W przyszłości ściana może być także dekoracją do kameralnych uroczystości szkolnych.

Projekt wykonała firma reklamowa „Andrzejek” pani Małgorzaty Wajdy.