8 listopada uczniowie klas I – III naszej szkoły przygotowali i zjedli zdrowe posiłki w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do przypadającego w tym dniu Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowionego w 2007 roku. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! O tym już wiedzą nasi uczniowie.

O wartości i znaczeniu drugiego śniadania  nauczycieli  nie trzeba przekonywać a program „Śniadanie daje moc” ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomość wśród uczniów. Szczególnie aktywnie w przygotowanie kolorowego i smacznego śniadania włączyły się:

Klasa I a – wychowawca p. Renata Klimek

Klasa II b – wychowawca p. Ewa Więcek

Klasa III a – wychowawca p. Małgorzata Panek – Sojka

Dzieciom wspólne przygotowywanie śniadania a potem jego spożywanie  bardzo się spodobało.  Na pewno go powtórzą.  Ponadto  klasy te wezmą udział w konkursie na reportaż z przeprowadzonej akcji.

Koordynatorką programu w szkole jest p. Małgorzata Gawlik.