Dnia 10 października po raz 9-ty uroczyście obchodzono  w naszej szkole Święto Drzewa. Jest to akcja zainicjowana przez klub ekologiczny Gala, a „dwójka” jest pionierem tego przedsięwzięcia na terenie powiatu. Na apel przybył po raz kolejny zaproszony przez Dyrekcję oraz szkolne kółka ekologiczne pan Krzysztof Majka- przedstawiciel Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej. Miał dla nas prezent- młodego cisa. Każda klasa przygotowała na tę okoliczność hasło na temat ochrony środowiska, które chórem zaprezentowała na apelu. Klasy I i IV zaśpiewały piosenkę ,,Zostawcie nam czysty świat”. Pięknie prezentowały się zielone rzędy uczniów na boisku szkolnym, gdyż wszyscy mieli ubrania w tym kolorze. W uroczystość włączył się szkolny klub bezpieczeństwa Stopka, propagujący akcję zawieszania na drzewach elementów odblaskowych, które mogą zapobiec wypadkom drogowym, a także niszczeniu drzew. Ma zamiar zwrócić się z prośbą do Policji o poparcie tej inicjatywy i oznaczenie opaskami drzew w niebezpiecznych miejscach. Kulminacyjnym punktem uroczystości było posadzenie cisa, który zgodnie z programami realizowanymi w b.r. szkolnym nazwano ,,Drzewkiem z klasą”. Cis wzbogacił zbiór roślin w szkolnym ogrodzie, o który dbamy przy dużym zaangażowaniu rodziców. Przy obchodach Święta Drzewa współpracowały opiekunki kółek ekologicznych i BRD: Renata Klimek, Barbara Stępnik, Jadwiga Wróbel oraz Małgorzata Gawlik.