Szkoła Bezpiecznej Energii

W lutym  klasy I-III przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”. Celem  programu jest edukacja dzieci  w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

W odpowiedzi  na nasze zaproszenie 16 kwietnia br. odwiedził naszą szkołą przedstawiciel Taurona p. Beata Boryczko, która w sposób profesjonalny i szczegółowy przeprowadziła trzy lekcje z wykorzystaniem filmów edukacyjnych. Wyjaśniła  uczniom  skąd się bierze prąd, jak prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w trakcie burzy czy awarii elektrycznej. Każdy uczestnik zajęć otrzymał edukacyjną książeczkę i upominek.

Dyrektor szkoły p. Anna Fido podziękowała gościowi za tak ciekawe i innowacyjne lekcje edukacyjne i uświadomienie najmłodszym uczniom,  jak należy bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej. Swoją wdzięczność wyrazili również uczniowie wręczając  „jajeczko wielkanocne”.

Za  udział w programie nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły Bezpiecznej Energii”.

Koordynator programu M. Gawlik