VIII EDYCJA TURNIEJU GRY W WARCABY DLA KLAS I-III

W maju b. r.  w świetlicy szkolnej został przeprowadzony szkolny turniej gry w warcaby dla klas I-III. Jego organizacją i przebiegiem zajęły  się nauczycielki  świetlicy – p. Jadwiga Miś i p. Małgorzata Gawlik . Konkurs miał na celu przede wszystkim wyłonienie mistrza gry w warcaby, ale także popularyzację zabawowej formy spędzania czasu wolnego, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę oraz rozwijanie umiejętności przestrzegania  zasad i radzenia sobie z wygraną i porażką.

Konkurs,  został przeprowadzony w dwóch etapach.  W pierwszym etapie wzięło udział 32  uczniów.  Przed przystąpieniem do gry zawodnicy zostali zapoznani z regułami konkursu  Przeprowadzono również losowanie, które miało na celu wyłonienie par walczących ze sobą.  Zawodnik, który wygrał mecz, przechodził do następnego etapu, natomiast przegrany odpadał z turnieju. Do II etapu , który odbył się 22 maja ,przeszło 16 zawodników, byli to: Wojciech Jopek kl. I a, Kądzielawa Iga kl. I a, Szeliga Jakub kl.I b, Baran Jakub kl. I b, Mikołaj Łabuz kl. I b, Maciej Panek kl. II a,  Michał Kawa kl. II a ,Michał Lis kl. II a, Patrycja Pęcak kl. II b, Ciombor Kacper kl. II b, Oliwia Wójcik kl. III a,Miłosz Fido kl. III a, Anna Korzec kl. III a, Mikołaj Baca kl. III b, Owsiany Dominik kl. III b oraz Kamil Kądzielawa.  Po kilku rozegranych partiach do finałowych rozgrywek zakwalifikowało się 4 uczniów, którzy zajęli następujące miejsca :

IV miejsce  – Mikołaj Łabuz kl. I b

III miejsce – Dominik Owsiany kl.III b,

II miejsce  Oliwia Wójcik kl.III a

Tytuł Mistrza gry w warcaby z klas I-III zdobył  Miłosz Fido  z klasy III a

Pomimo naturalnego współzawodnictwa i emocjom, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

Małgorzata Gawlik